Test uzależnienia od hazardu

TEST DIAGNOZOWANIA PROBLEMATYCZNEGO UPRAWIANIA HAZARDU

1. Czy kiedykolwiek zdarzył Ci się trwający 2 tygodnie lub dłużej okres, podczas którego dużo czasu zajmowało Ci myślenie o swoich doświadczeniach związanych z hazardem, planowanie grania lub zakładów bądź zastanawianie się nad tym, jak uzyskać pieniądze na hazard?
  2. Czy kiedykolwiek zdarzały Ci się okresy, kiedy potrzebowałeś na granie coraz większych kwot pieniędzy lub wyższych niż poprzednio zakładów po to, aby uzyskać takie samo uczucie podniecenia?
  3. Czy kiedykolwiek odczuwałeś niepokój lub rozdrażnienie kiedy usiłowałeś przestać grać, kontrolować lub ograniczać swoje granie?
  4. Czy podejmowałeś 3 lub więcej razy w swoim życiu nieudane próby zaprzestania grania, kontrolowania swojej gry lub ograniczenia grania?
  5. Czy kiedykolwiek grałeś, aby uciec od osobistych problemów lub w celu złagodzenia nieprzyjemnych uczuć, takich jak: poczucie winy, lęk, bezradność czy depresja?
  6. Czy kiedykolwiek po przegraniu wracałeś następnego dnia, żeby się odegrać?
  7. Czy skłamałeś co najmniej 3 razy członkom rodziny, przyjaciołom lub innym osobom na temat tego jak grasz i ile pieniędzy przegrałeś?
  8. Czy kiedykolwiek wykorzystywałeś pieniądze rodziny, przyjaciół lub innych osób na hazardowe granie?
  9. Czy Twoje hazardowe granie spowodowało kiedykolwiek poważne lub powtarzające się problemy w relacjach z członkami rodziny albo ze znajomymi bądź też problemy w pracy lub w szkole?
  10. Czy musiałeś kiedykolwiek prosić członków rodziny, przyjaciół, instytucje udzielające kredytu lub kogokolwiek innego o udzielenie kredytu albo o inną pomoc w celu ratowania się z rozpaczliwej sytuacji finansowej spowodowanej hazardowym graniem?

*Udzielenie twierdzącej odpowiedzi na 3 lub więcej pytań wskazuje na uprawianie hazardu problematycznego.

Jeżeli problem dotyczy Ciebie lub osoby Ci bliskiej nie zwlekaj, tylko zgłoś się po poradę do specjalistycznej placówki terapii uzależnień. Znajdziesz tam kompetentne osoby, które mogą Ci pomóc.