Cyberseks

Cyberseks jest zjawiskiem stosunkowo nowym, często budzącym wątpliwości i kontrowersje.

Wysokofunkcjonujący alkoholicy

Oznacza to osobę uzależnioną od alkoholu, ale stanowiącą zupełne przeciwieństwo stereotypowego alkoholika.

Uzależnienie od telefonu komórkowego

Uzależnienie od telefonu komórkowego zaliczane jest do kategorii uzależnień behawioralnych.

Uzależnienie od kupowania

Kompulsywne kupowanie zalicza się do tzw. nowych uzależnień o charakterze behawioralnym.

Uzależnienie od jedzenia

Czasem objadanie się jest tylko objawem głębszych lub poważniejszych problemów.

Uzależnienie od gier, komputera i internetu

Mogą one przybierać formę bierną (np. ogladanie filmów na stronach www) lub aktywną (np. granie w gry na komputerze).

Uzależnienie od hazardu

Kiedy granie w gry hazardowe zaczyna przybierać formę patologiczną i staje się realnym problemem?

Uzależnienie od dopalaczy

Dopalacze to różnego rodzaju produkty zawierające w swoim składzie substancje psychoaktywne.

Uzależnienie od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu należy jednocześnie do grupy uzależnień fizjologicznych i psychicznych.

Stres

Stres może mieć charakter patologiczny: ostra reakcja na stres, przewlekły stres, oraz zespół stresu pourazowego.

Seksoholizm

Sygnałem, świadczącym o tym, iż podejmowane zachowanie stanowi problem, jest powielanie się wzorca bezsilności i braku kontroli.

Pracoholizm

Termin „pracoholizm”, oznaczający przymus pracy i przejawiający się w poświęcaniu jej dużej ilości czasu.

Kobiety i alkohol

Powody, dla których kobiety sięgają po przysłowiowy „kieliszek”, jak można przypuszczać,  są odmienne niż u mężczyzn.

Picie kontrolowane

Leczenie uzależnienia od alkoholu poprzez tak zwane „picie kontrolowane” polega na wprowadzeniu ograniczeń ilościowych.

Przemoc w rodzinie

Przemoc w rodzinie najczęściej definiowana jest jako „zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie przeciw członkowi rodziny.

Współuzależnienie

Współuzależnienie nie jest chorobą – jest zespołem nieprawidłowego przystosowania się do sytuacji problemowej.

DDA

Dorosłe dzieci alkoholików – to powszechnie stosowany sposób określania cech funkcjonowania psychospołecznego.

Chcesza się wyleczyć? Skontaktuj się z nami!